Prejsť na obsah
30. 05. 2024

Vernisáž výstavy nového územného plánu

Pridajte sa k nám už dnes na otvorenie výstavy, na ktorej predstavíme pripravovaný nový územný plán Košíc, ktorý je vo fáze „návrh“!

⬛️https://www.facebook.com/events/963610978767897

Slávnostné otvorenie výstavy prebehne na prízemí Magistrátu mesta Košice od 17:00 a odštartuje možnosť pripomienkovať dokument „Územný plán mesta Košice – Návrh“.

Nemôžete sa zúčastniť otvorenia? Výstava potrvá najbližšie štyri mesiace a nachádza sa hneď na dvoch miestach. Konkrétne mapy a podrobnosti nového územného plánu sú v zákonnej podobe vystavené na prízemí Magistrátu mesta Košice. Zaujímavé informácie a návod, ako sa v novom územnom pláne vyznať viac sú v zrozumiteľnej podobe vystavené v srdci mesta, priamo na Hlavnej ulici za súsoším Immaculata. 

Súčasťou výstavy je aj sprievodný program. Môžete sa tešiť na verejné pripomienkovanie, diskusie s riešiteľským kolektívom a komentované prechádzky s hlavným architektom mesta. Budeme radi, keď sa s nami pri týchto udalostiach stretnete:

⬛️https://www.facebook.com/planprekosice/events?locale=sk_SK

Okrem fyzickej výstavy sú všetky informácie dostupné aj online na www.planprekosice.sk. Zapojte sa do pripomienkovania dokumentu a buďte súčasťou formovania budúcnosti Košíc!

Plánujeme množstvo sprievodných aktivít

Najväčšie zapojenie širokej verejnosti prebehne už toto leto pri prerokovaní „Územného plánu mesta Košice – návrh“ prostredníctvom výstav, účasti verejnosti na prerokovaní a formulovaní ich pripomienok k nemu. V priestoroch budovy Magistrátu mesta Košice bude výstava výkresov v mierke 1: 10 000, kde si návrh budete môcť detailne pozrieť. Oddelenie útvar hlavného architekta spolu s občianskym združením Spolka budú organizovať aj ďalšiu výstavu, ktorá sa bude konať na Hlavnej ulici za Immaculatou. Sprievodný program bude tiež bohatý a to formou diskusií, komentovaných prehliadok a iných podujatí.

LINK na všetky podujatia: https://www.facebook.com/planprekosice/events?locale=sk_SK